przeskocz do treści

Pracownia lutnicza Mardułów w Zakopanem, fot. K. Schubert MIK 2019

Akcja Eksploracja na Szpitalnej

Wszyscy, którym nie udało się podczas majowych Dni Dziedzictwa wejść do zamkniętego na co dzień klasztoru Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, mogli to uczynić w ostatnią sobotę, 21 września. Pogoda i tym razem nam sprzyjała. W odbywających się co pół godziny spacerach po kościele św. Tomasza, ogrodzie i domu sióstr wzięło udział łącznie blisko 200 osób. Tym razem udało nam się zorganizować także oprowadzania z udziałem osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Jak się okazało, niektóre spośród sióstr poznały podstawy polskiego języka migowego, co pozwoliło na szybsze wzajemne poznanie się mieszkanek domu z odwiedzającymi. 

Było to już niestety ostatnie z wydarzeń tegorocznej Akcji Eksploracji. Bardzo dziękujemy raz jeszcze wszystkim zainteresowanym za udział w naszych wydarzeniach, a gospodarzom zabytkowych miejsc i nieocenionym przewodnikom za zaangażowanie i uśmiech mimo zmęczenia.

Teraz pozostaje czekać na kolejną, już XXII (!) odsłonę Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Do zobaczenia w maju przyszłego roku!

Dziękujemy za udział w zwiedzaniu – zobacz fotorelację.

Tajemnicza Szpitalna, fot. M. Szulakiewicz, MIK 2019 ©

Tajemnicza Szpitalna, fot. M. Szulakiewicz, MIK 2019 ©

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności | Jeśli nie oznaczono inaczej, wszystkie materiały na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Małopolskiego Instytutu Kultury.