przeskocz do treści

Pracownia lutnicza Mardułów w Zakopanem, fot. K. Schubert MIK 2019

Brzmi dobrze? Online!

Drogie Uczestniczki i Uczestnicy Dni Dziedzictwa,

W tym roku nie możemy spotkać się z Państwem bezpośrednio, tak jak robiliśmy to zawsze podczas święta zabytków. Ale nic straconego! Wspólnie odwiedzimy dwanaście niezwykłych miejsc dzięki filmowym opowieściom.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” przenieśliśmy nasze wydarzenie do internetu. W tej edycji koncentrujemy się na zabytkach związanych z muzycznym dziedzictwem regionu interesują nas historie kompozytorów i wirtuozów, wiejskich grajków i wyrafinowanych instrumentalistów, solistów i kapel, a przede wszystkim architektura stworzona, by oddać piękno muzyki.

W dwa jesienne weekendy, 1920 i 2627 września, zapraszamy na premierowe pokazy w internecie filmów oprowadzań po niezwykłych miejscach związanych z muzyką. Każdy film to podróż do jednego z miejsc, jego historii i tajemnic. Opowieści przewodniczek i przewodników wzbogacone o cyfrowe zasoby muzealne, biblioteczne i archiwalne pozwolą poczuć niezwykłą atmosferę tych miejsc oraz doświadczyć odkrywania nieoczywistych historii z muzyką w tle. Wszystkie oprowadzania będą tłumaczone na PJM. 

Po raz pierwszy zaprezentujemy zgromadzony przez nas materiał w takiej formie i w tak szerokiej dostępności: bez konieczności wychodzenia z domu, bez obowiązku rezerwacji, bez względu na warunki atmosferyczne, dostępny szeroko dla osób z niepełnosprawnościami. Bądźcie z nami!

Chcemy nadal utrzymać klimat wspólnego świętowania i doświadczania kontaktu z dziedzictwem. Dlatego zapraszamy na pokazy premierowe filmów online oraz do podróży i odkrywania niezwykłych miejsc. Będzie to podróż wirtualna: spotkamy się przed ekranami naszych komputerów.

Przewodnikami w tej podróży będą wysokiej klasy specjaliści i specjalistki (m.in. historycy sztuki i muzykolodzy) oraz gospodarze obiektów (kustosze, pracownicy, osoby związane z zabytkami, pasjonaci).

Zapamiętajcie daty: 19–20.09 i 26–27.09 oraz adres: www.dnidziedzictwa.pl.

ZOBACZ FILMY

Do zobaczenia online!

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności | Jeśli nie oznaczono inaczej, wszystkie materiały na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Małopolskiego Instytutu Kultury.