przeskocz do treści

Pracownia lutnicza Mardułów w Zakopanem, fot. K. Schubert MIK 2019

Dziękujemy!

Zbliżamy się do końca roku, a to czas podsumowań i podziękowań, także w Dniach Dziedzictwa.

Tegoroczna sytuacja postawiła przed nami wiele wyzwań. Przez osiem miesięcy, w ramach organizowania majowej edycji wydarzenia, przygotowaliśmy książkę Brzmi dobrze (wydaną także w formie audiobooka) oraz wstępny program majowych wydarzeń w 12 obiektach:

Sytuacja zmusiła nas jednak do zrewidowania planów. Kolejne cztery miesiące poświęciliśmy na produkcję filmów-oprowadzań, które pozwoliły nam w najlepszy możliwy sposób zaprosić Państwa do wirtualnego odwiedzenia zabytków. Produkcja filmów została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

We wrześniu i październiku opublikowaliśmy 11 wirtualnych oprowadzań, w których opowieści przewodniczek i przewodników wzbogacone o cyfrowe zasoby muzealne, biblioteczne i archiwalne pozwalają poczuć niezwykłą atmosferę odwiedzanych miejsc oraz doświadczyć odkrywania nieoczywistych historii z muzyką w tle. Powstało 11 opowieści:

Dziękujemy Państwu za obecność przed ekranami – nasze filmy we wrześniu i październiku zostały obejrzane blisko 19 000 razy!  Dziękujemy gospodarzom i przewodnikom za intensywną współpracę, dzielenie się swoją wiedzą i pasją.

Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku, spotkamy się na trasach Dni Dziedzictwa. Do zobaczenia!

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności | Jeśli nie oznaczono inaczej, wszystkie materiały na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Małopolskiego Instytutu Kultury.